Hoşgeldiniz, 26 Mayıs 2020

TÜBİTAK UZAY ve APSCO Yurtdışı Doktora ve Yükseklisans Bursu

TÜBİTAK UZAY ve APSCO Yurtdışı Doktora ve Yükseklisans Bursu

Bizim de üyesi olduğumuz, Çin Halk Cumhuriyeti merkezli APSCO (Asya Pasifik Uzay İşbirliği Organizasyonu) Çin Hükümeti Burs programıyla yüksek lisans ve doktora burs başvurularını kabul edecektir.

Çin Halk Cumhuriyetinin başkenti Pekin’de bulunan Beihang Üniversitesi ve APSCO arasında yapılan anlaşma gereğince, 2018 yılı için GNSS (Küresel Uydu Seyrüsefer Sistemi), Mikro Uydu Teknolojileri, Uzay Hukuku ve Politikaları, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemi (MASTA) konusunda Doktora Programı (DOCSTA) açılmış bulunmaktadır.

Belirtilen programlar için sağlanan burs, destek, kriter ve ayrıntılı bilgilendirmelerle alakalı belgeler, program dökümanında yer almaktadır.

Burs başvuruları TÜBİTAK UZAY’a yapılacaktır. TÜBİTAK UZAY tarafından önerilecek olan adaylar için en son değerlendirmeyi APSCO ve Beihang Üniversitesi yapacaktır. Burs ve desteklere ek olarak burs programına kabul edilen bursiyerlerin tek sefere mahsus olmak üzere gidiş dönüş uçak biletleri APSCO tarafından karşılanacaktır.

  1. Uzay Teknolojileri Uygulamaları Doktora Programı (DOCSTA)
  2. Yüksek Lisans Programları (MASTA)
  3. Sağlık Raporu Formu
  4. Başvuru Dokümanları Listesi
  5. APSCO Bursları Tanıtım Posteri

TÜBİTAK UZAY tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda MASTA’nın GNSS, RS&GIS ile Uzay Hukuku ve Politikaları alanlarından her biri için ikişer aday bildirilecek, birer kişi programa kabul edilecektir. Mikro Uydu Teknolojileri konusunda ise TÜBİTAK UZAY tarafından üç aday bildirilecek ve yapılacak değerlendirme sonrasında programa iki kişi kabul edilecektir. DOCSTA programı için iki aday TÜBİTAK UZAY tarafından önerilecek olup bir kişi kabul edilecektir.

Burs başvurusuyla ilgili belgelerin 23 Şubat tarihine kadar TÜBİTAK UZAY’a postayla ulaştırılması gerekmektedir.

TÜBİTAK UZAY İLETİŞİM BİLGİLERİ
ODTÜ Yerleşkesi, 06800, Ankara
Tel: +90 312 210 1310 & 210 1050
Faks: +90 312 210 1315

www.uzay.tubitak.gov.tr
e-posta: uzay.bilgi@tubitak.gov.tr

 

ÖNEMLİ UYARI: Soru ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca yeni burs başvurularından anında haberdar olmak için Sosyal Medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.