Hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

TÜBİTAK Lisansüstü Burs Başvurusu

TÜBİTAK LİSANSÜSTÜ BURSU

TÜBİTAK tarafından öğrencilere burs desteğinin ardı arkası kesilmeden devam ediyor. TÜBİTAK tarafından çeşitli düzeylerde ki eğitim kurumlarına yapılan burs yardımları arasında, lise, üniversite, yüksek lisans gibi çeşitli düzeylerde ki eğitim kurumlarına verilen burslara bir yenisi daha eklendi.

TÜBİTAK tarafından verilen lisansüstü burslarına başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin aşağıda belirtilen şartları önemle okumaları gerekmektedir.

TÜBİTAK LİSANSÜSTÜ BURSLARININ AMACI

Yurtiçinde verilecek olan lisansüstü burslarının temel amacı, Türkiye’de Beşeri Bilimler, Tıp bilimleri, Tarım bilimleri, Sosyal Bilimler, tabiat ve doğa bilimleri, Teknoloji ve Mühendislik gibi bilim dallarında tezli yüksek lisans veya lisans sonrası doktora, tezli yüksek lisans doktorası öğrenimi gören başarılı ve istekli öğrencileri teşvik ederek, bilim adamı / bilim kadını yetiştirilmesine destek sağlamak. Memleketin öncelikli ihtiyaç duyduğu alanlarda insan yetiştirmenin yanı sıra, Üniversite – sanayi işbirliği içerisinde;

  • Tezli yüksek lisans
  • Lisans sonrası bütünleşik doktora
  • Tezli yüksek lisans sonrası doktora yapılmasına;
  • Öğrenim hayatı içerisinde yapılan tez çalışmalarında sanayi ve sektörle etkileşimde bulunulmasına katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

YÜKSEK LİSANS BURS PROGRAMLARI

DOKTORA BURS PROGRAMLARI

ÖNEMLİ UYARI: SORU ve ÖNERİLERİNİZİ YORUMLARDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ. AYRICA BURSLARDAN ANINDA HABERDAR AŞAĞIDA BULUNAN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.