Hoşgeldiniz, 05 Eylül 2023

Bir Öğrenci de Sen Okut Bursu

Bir Öğrenci de Sen Okut Bursu

Trakya Üniversitesi tarafından başlatılan ve ekonomik sıkıntı çeken öğrencilere yönelik yapılan ‘Bir öğrenci de sen okut bursu’ başvuruları başladı. Öğrencilere yardımcı olmayı amaçlayan www.bursverenkurumlar.com internet sitesi de kampanyaya tam destek vermeyi sürdürüyor. Bir Öğrenci de Sen Okut Bursu ile ilgili detaylar ve burs başvuru formu yazının devamındadır.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Burs başvurusunda bulunan öğrenciler, Dekanlıklar ve öğrenci işleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler tespit edilecek.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından yapılan açıklamada, insan merkezli olmayı kendisine amaç edinen Trakya Üniversitesinin öğrencilere yönelik yeni sosyal projeler geliştirmeyi sürdürdüğünü söyledi. Bu gibi projeler doğrultusunda “Bir öğrenci de sen okut” adı altında uygulamaya konulan kampanya ile Rektör Tabakoğlu, “Türkiye’nin dört bir yanından özellikle Balkanlar’dan 47 bin öğrenciye eğitim veren bir üniversiteyiz. Çok çetin kış şartlarını yaşıyoruz. Maddi durumu kötü olan öğrencilerimiz var, bu öğrencilerimizi görmek bizi üzüyor bu kapsamda bir proje başlattık”

Dekanlıklar ve öğrenci işleri tarafından burs başvurusunda bulunan öğrenciler arasından ihtiyaç sahibi olanların tespit edileceğini ifade eden Tabakoğlu, burs projesinin, öğrencinin aklındaki “ya param biterse akşama ne yerim, okula nasıl giderim” gibi düşüncelerin eğitim yaşamının önüne geçmesini engellemek olduğunu ifade etti. Rektör Tabakoğlu, şunları kaydetti; “İşin özü maddi durumu iyi olmayan öğrenci de sadece derslerini düşünsün en iyi dereceyle mezun olmasını istiyoruz, parasının biteceğini düşünmesin derslerini düşünsün. Trakya Üniversitesi Vakfı’nın hesabına yatacak para tespit edilen öğrenciye aylık yemek, ulaşım ve harçlık giderleri düşünülerek aylık burs olarak verilecek. Yardımsever halkımız az olur, çok olur demeden elinden gelen ne ise, gönlünden kopan ne ise vakfımızın Türkiye İş Bankası Üniversite Şubesindeki kampanya hesabımız olan ‘1301-12099’ nolu hesaba yatırabilir. Kimi bin lira yatırır kimi 50 lira hiç önemli değil. Olmayan için size az gelen para ona büyük gelebilir. Önemli olan maddi durumu iyi olmayan bir öğrencimiz de okula yürüyerek gelmesin, aç yatmasın biz bu anlamda gönlü büyük yardımsever bir milletiz. Kıt imkanları nedeniyle olmadık yerlerde çalışan öğrencilerimiz var en azından bu sayede öğrencimiz sadece dersine çalışır. Onlar bizim geleceğimiz, onları çok önemsiyoruz”

 “BURS KAMPANYASI APARTMAN YÖNETİCİLERİNE ANLATILACAK”

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, sosyal sorumluluk projesinin, apartman sakinleri ile öğrenci arasında uzun müddet devam edecek olan dostluğun doğmasına da öncülük edebileceğinin altını çizerek, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Apartmanlarımıza aidatlar toplanıyor. Apartman aidatlarına daire başına 10’ar 20’şer lira ek konularak bir öğrencinin aylık okutulmasına büyük katkı sağlanır. Bu müthiş bir hareket olur. Öğrenci okutan, bir öğrenciye bir nevi velilik yapan apartmanı da ‘Öğrenci dostu apartman’ olarak belirleyip, hazırlanan etiketleri bu apartmana yapıştıracağız. Hangi öğrenciyi okutacaklarını apartmanlarımız bile bilir, onun mezuniyetine gelir, diğer sosyal etkinliklerine katılabilir, böylelikle dışarıdan okumaya gelen öğrencimize iyi bir Edirne misafirperverliği de sunmuş oluruz. Bu konuda yöneticilerimizle buluşacağız. Bu iyilik hareketine çok sayıda katkı sunulacağını tahmin ediyoruz, çünkü bu millet hiç bir zaman ihtiyacı olana sırt dönmemiştir.”
                 *BURS BAŞVURU FORMU

Son Başvuru : 17 Şubat

ÖNEMLİ UYARI: SORU ve ÖNERİLERİNİZİ YORUMLARDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ. AYRICA BURSLARDAN ANINDA HABERDAR AŞAĞIDA BULUNAN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.