Sarbak Kayra Eğitim Vakfı öğrenci bursu

Eylül, Vakıf 12 Eylül
3.061 views

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı bursları Lisans ve Lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Burs verilecek Fakülte Bölümleri

 • Tıp Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı tarafından her yıl yeniden tespit edilen ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek karşılıksız burslarla ilgili lisans, tezli yüksek lisans öğrencilerine vakfımız tarafından verilecek burslar toplam kontenjana dahil olup bu kontenjanın en fazla % 20’si kadarı da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. çalışan personelinin çocuklarına burs olarak verilecektir. Bu burs % 20 lisans veya lisansüstü şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli heyeti başkanına projelendirmek üzere ayrılır. Projelendirilemeyen bursiyer sayısı vakfın burs yönetmenliginde olduğu şekilde değerlendirilir. Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları her yıl Eylül ayının başından itibaren vakfımıza yapılmakta olup, başvurular Eylül sonunda bitmektedir.Burs bağlanması başvuruların kabulü ile birlikte Ekim ayında başlar.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı burs komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile aday ve yedek olarak belirlenen bursiyerler arasından adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenir.

Burslarımızdan her ögrenim yılı için toplam 50 kişi yararlanacaktır. Karşılıksız olarak yapılacak yardım 350TL /ay’dir ve 9 ay süre ile burs verilir.

Başvuru Formu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili sair mevzuat uyarınca Veri Sorumlusu sıfatıyla SARBAK VAKFI olarak kişisel bilgilerinizin aşağıda belirtilen kapsam dahilinde kaydedileceğini, saklanacağını, güncelleneceğini, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabileceği, aktarılabileceğini, sınıflandırılabileceğini ve ilgili mevzuatta belirtilen diğer usul ve esaslara göre işlenebileceği hususlarında siz değerli ögrencilerimizi bilgilendirmek isteriz.
Kişisel bilgiler; ad, soyad, TC kimlik numarası olmak üzere başta kimlik, adres ve iletişim bilgileri gibi sizin belirlenmenizi veya belirlenebilir olmanızı sağlayacak her türlü bilgiyi ifade etmektedir.Burs başvurusu kabul edildiği bildirildikten sonra hazırlanması gereken belgeler;

 • Adli Sicil Belgesi
 • Öğrenci Belgesi
 • Tapu Kaydı
 • Anne A4/ Baba A4
 • Şehitlik Belgesi ( Zorunlu Değil)
 • Kira Kontratı
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi
 • Özür Belgesi (Zorunlu Değil)
 • ÖSYM Belgesi
 • Transkript

Burs Başvuru Formu

 

ÖNEMLİ UYARI: Soru ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca yeni burs başvurularından anında haberdar olmak için Sosyal Medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

Bunlar da var!
Ensar Vakfı Bursu

Ensar Vakfı Bursu

3 Ekim
11.313 views
Borusan Bursları

Borusan Bursları

16 Ağustos
7.530 views
Boğaziçi Vakfı Bursu

Boğaziçi Vakfı Bursu

15 Eylül
2.519 views
Alarko Holding Üniversite Bursları

Alarko Holding Üniversite Bursları

22 Kasım
7.899 views
Erdoğan

Erdoğan

19 Eylül
1.486 views
Özler Vakfı Bursu

Özler Vakfı Bursu

2 Eylül
6.593 views
Çayeli Vakfı Öğrenci Bursu

Çayeli Vakfı Öğrenci Bursu

29 Ekim
1.717 views
Window