Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı burs başvurusu başladı. İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilere verilecek olan Sabancı bursu için detaylar Burs Veren Kurumlar sitesinde.

SABANCI VAKFI BURS BAŞVURUSU HAKKINDA GENEL BİLGİ

 • SABANCI VAKFI YENİ EĞİTİM YILINDA 400 YENİ ÖĞRENCİYE DAHA BURS VERECEK
 • SABANCI VAKFI’NIN 43 YILDA VERDİĞİ KARŞILIKSIZ BURS SAYISI 44 BİNİ AŞTI
 • SABANCI VAKFI VERDİĞİ BURSLARLA GENÇLERİN EĞİTİMİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Sabancı Vakfı, 43 yıldır maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vererek eğitimlerini destekliyor. Sabancı Vakfı Her eğitim yılında lisans ve ön lisans düzeyindeki üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlamaktadır. Sabancı Vakfı, her yıl 400’ü yeni olmak üzere toplamda 1.500’e yakın öğrenciye burs veriyor. Vakfın 43 yılda verdiği burs sayısı 44 bini aştı.

Sabancı Bursu için, üniversiteye ilk girişte başlayıp, öğrenci mezun olana kadar devam ediyor ve her yıl Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süreyle nakit ödemeyi kapsıyor. Geri ödeme yükümlülüğü bulunmayan Sabancı Vakfı Bursları, geçtiğimiz yıl lisans öğrencileri için aylık 450 TL, ön lisans öğrencileri için aylık 220 TL olup yeni eğitim yılı burs tutarları Eylül ayında belirlenecek.

Yeni yerleşen öğrencilere 4 farklı tip burs programı

Sabancı Vakfı üniversitelere yeni yerleşen öğrencilere yönelik dört farklı burs programı sunuyor.

 1. Üniversiteye Giriş Bursu,

  • Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen öğrencilere veriliyor.
 2. Sabancı Vakfı Bursu Kalkınmada Öncelikli İller Bursu

  • Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde doğan ve ortaöğrenimini yine bu illerden birinde tamamlayarak LYS’de yerleştirme puanı ile sıralamanın en üstünde olması gerekmektedir.
  • Burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen her ilden seçilen birer öğrenciye veriliyor.
 3. Sabancı Vakfı-Vista Bursu,

  • burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelerin meslek yüksekokullarına bağlı iki yıllık “Turizm ve Seyahat Hizmetleri” ile “Turizm ve Otel İşletmeciliği” bölümlerine belirlenen lise diploma notu ile sınavsız yerleştirilen öğrencilere veriliyor.
 4. Engelli Öğrenciler Bursu,

  • görme, ortopedik ve işitme engelli grupları içerisinde olup, LYS’de yerleştirme puanı ile sıralamanın en üstünde olan ve yurt içindeki devlet üniversitelerine yerleştirilen her gruptan beşer öğrenciye veriliyor.

Burs kontenjanı tahsis edilen üniversiteler: Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul Teknik, İstanbul, Marmara, Orta Doğu Teknik ve Yıldız Teknik Üniversitesi.

Sabancı Vakfı Burs başvurusu üniversitelere yapılacak

Sabancı Vakfı burslarına üniversitelerin burslarla ilgili birimlerinden temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle burs başvurusu yapılabiliyor. Belirtilen koşullara uygun öğrencilerin, burs başvurularını kayıt hakkı kazandıkları üniversitelerin öğrenci işleri ya da burs ofislerine üniversitenin belirlediği tarihlerde teslim etmeleri gerekiyor. Burs başvuru tarihleri için öğrencilerin üniversiteye ilk kayıtlarını yaptırdıktan sonra duyuruları takip etmeleri öneriliyor.

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi sabancivakfi.org adresinde yer alıyor. Sorular için burs@sabancivakfi.org adresinden ulaşılabiliyor.

ÖNEMLİ UYARI: Sabancı Vakfı Burs başvurusu gibi farklı burslardan anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.

facebook burs
twitter burs
instagram burs
youtube burs
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Azaklıoğlu Vakfı Bursu

Azaklıoğlu Vakfı Bursu

1 Eylül
9.745 views
Atatürkçü Düşünce Derneği Bursu

Atatürkçü Düşünce Derneği Bursu

30 Ağustos
27.243 views
350 TL Enginkan Vakfı Burs Başvurusu

350 TL Enginkan Vakfı Burs Başvurusu

29 Ağustos
16.018 views
Yücel Vakfı Yarım Elma Bursları

Yücel Vakfı Yarım Elma Bursları

27 Ağustos
6.337 views
TEMA Vakfı Bursu

TEMA Vakfı Bursu

26 Ağustos
17.647 views
Hulusi Efendi Vakfı Bursu

Hulusi Efendi Vakfı Bursu

25 Ağustos
10.705 views
SÜTAŞ BURSU

SÜTAŞ BURSU

24 Ağustos
21.145 views
Türk Kadınları Bursu

Türk Kadınları Bursu

23 Ağustos
6.458 views
Window