Hoşgeldiniz, 10 Haziran 2023

Manisa Eğitime Katkı Derneği Bursları

Manisa Eğitime Katkı Derneği Bursları

Öncelikle derneğimiz Manisalıların yardım yapma isteklerine, öğrenci gençlerimizin maddi ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulmuştur.

Manisalı olup Celal Bayar Üniversitesinde veya başka üniversitelerde öğrenim gören ve başka illerden olup CBÜ de okuyan ihtiyaç sahibi, maddi ilgi ve destek bekleyen çok sayıda gencimiz bulunmaktadır. Derneğimizle, Manisa’mızın tarihi ruhuna uygun bir yardımlaşma zemini oluşturmaya çalışıyoruz. Derneğimiz, hayırseverlerimizle, ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz arasında bir gönül köprüsü olacaktır.

Eğitim ve öğrenimini sürdürürken, ekonomik olarak zorlanan binlerce ihtiyaç sahibi Manisalı üniversite öğrencisi var. Bu öğrenciler, kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. Eğitim gönüllülerinin açacağı bir burs hesabı ile artık onlara ulaşmak çok daha kolay. Manisalı binlerce üniversite öğrencisi sizlerden uzanacak bağış elini bekliyor.

İLKELERİMİZ

  • Yardım amacıyla topladığı kaynakların tamamını burs, yemek yardımı, başarı ödülü, eğitim araç-gereç desteği olarak değerlendirecektir.
  • Dernek yönetimi ve üyeler hiçbir işlem, görev ya da faaliyet için hiçbir ad altında ücret almayacaklardır. (Tüzük, madde:2, fıkra 18)
  • Cari ve idari giderlerinin tamamını üye aidatlarından karşılanır. yardım amacıyla toplanan kaynak, dernek cari giderleri için harcanamaz. (Tüzük, madde:2, fıkra 17)
  • Gençliğe, iyi eğitimin gereğine, Türkiye’mizin güzel geleceğine inanan yardımsever bütün Manisalıların ve vatandaşlarımızın katkılarına açığız.
  • İlimiz dışında okuyan Manisalı (ilçeler dâhil) tüm öğrenci gençleri, memleket ayrımı gözetmeksizin celal bayar üniversitesinde okuyan tüm öğrencileri hedef kitlesi olarak değerlendirir.
  • Aidiyetler, mensubiyetler, politik ve ideolojik mülahazalar dışında kalmayı, her türlü görüş ve düşünceye eşit mesafede ve yansızlık ilkesi gereği davranmayı, temel çalışma düsturu olarak kabul eder.
  • Yardım toplama ve yardım yapmaya ilişkin bütün iş ve işlemlerini şeffaf biçimde gerçekleştirecektir.

Öğretim Yılı için yardım başvuruları 15 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır. Başlangıç tarihinden itibaren başvurunuzu yapmak ve gerekli dosyaları yüklemek için duyuru sonundaki bağlantıyı takip edin.

Başvuruların kapanması sonrası 1 Kasım-10 Kasım tarihleri arasında başvurular değerlendirilecektir. Değerlendirmenin sonuçlanmasının ardından ise yardım almaya hak kazanan öğrenciler yine buradan; internet sayfamızdan duyurulacaktır.

Yardım almaya hak kazanan öğrenciler için belirlenmiş ilk ödeme tarihi 15 Kasım’dır.

Burs Başvurusu Yapın

ÖNEMLİ UYARI: Soru ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca yeni burs başvurularından anında haberdar olmak için Sosyal Medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.