Hoşgeldiniz, 23 Ağustos 2019

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursu

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursu

Başvuru Tarihi : 3 – 16 Ekim

İstanbul Ticaret Odası’ndan öğrencilere burs müjdesi. İTO 3 / 16 Ekim tarihleri arasında kendi internet sitesi olan ito.org.tr üzerinden burs başvuruları kabul edecektir. İstanbul Ticaret Odası tarafından belirlenen kriterlere uygun öğrenciler burs hakkına sahip olacaklardır.

* İTO’dan geçen senelerde burs almakta olan, mevcut öğrencilerin başvuru yapmasına gere yoktur.

*Uzaktan öğretim ve açık öğretim öğrencilerine burs verilmemektedir.

 

İSTANBUL TİCARET ODASI LİSANS BURSLARI

 • İstanbul ili içerisinde bulunan ve devlet üniversitelerinde okuyan 4 yıllık lisans öğrencileri ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyan öğrencilerle, şehit bursu ile okuyan öğrencilere verilen burslardır.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilerin, birinci sınıfta 22 yaşında, ikinci sınıfta 24 yaşında, üçüncü sınıfta 25 yaşında ve son sınıfta ise 26 yaşında veya küçük olması gerekmektedir.
 • KYK yani Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumu eğitim kredisi haricinde, resmi veya özel bir kurumdan burs almaması gerekmektedir.
 • İTO bursuna başvuracak öğrencinin farklı kurum, kuruluş ve şirketlerde çalışmaması gerekmektedir.
 • ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf üniversite öğrencisi olarak başvuracak bursiyer adaylarının, yıllık başarı ortalaması 4’lük puan sistemi üzerinden minimum 2,25 olması, 100lük puan sistemi üzerinden ise minimum 60 olması gerekmektedir.

İSTANBUL TİCARET ODASI YÜKSEK LİSANS BURSLARI

 • İstanbul ili içerisinde bulunan ve devlet üniversitelerinde okuyan Master (yüksek lisans) öğrencileri ve özel üniversitelerde %100 burslu okuyan öğrencilerle, şehit bursu ile okuyan öğrencilere verilen burslardır.
 • Formasyon programlarına dahil olan master öğrencileri burstan faydalanamaz, başvuruları incelenmez.
 • KYK yani Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumu eğitim kredisi haricinde, resmi veya özel bir kurumdan burs almaması gerekmektedir.
 • Yüksek lisans 4lük not sistemi üzerinden en az 3 ortalamaya sahip, 100’lük puan üzerinden ise en az 75 ortalamaya sahip öğrenciler İTO bursuna başvurabilir.

İSTANBUL TİCARET ODASI DOKTORA BURSLARI

 • Yurtiçi ve yurtdışında bulunan yükseköğrenim kurumlarında eğitim almakta olan vatandaşlık bağlarıyla bağlı, KYK eğitim kredisinden başka bir kuruluştan burs almayan öğrenciler başvuruda bulunabilir.
 • Lisans veya yüksek lisans bitirme veya doktora genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olan doktora öğrencileri burslarımıza başvurabilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

ÖNEMLİ UYARI: SORULARINIZ ve BURSLARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TAKİP EDİN…

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ümit polat dedi ki:

  İzmir katip çelebi üniversitesi diş hekimliği okuyorum ve maddi imkanım yetersiz olduğu için gerekli yardımın yapılmasını arz ederim

 2. Ümit polat dedi ki:

  Merhaba izmir katip çelebi üniversitesi diş hekimliği fakültesi okuyorum maddi imkanım yetersiz olduğu için gerekli yardımın yapılması arz ederim

 3. Tahamert ŞAHİN dedi ki:

  Astsubay meslek yüksek okulu öğrencisi idim. OHAL nedeniyle JAMYO Okulum kapatildi. Devlet YÖK Kanali ile beni KOCAELI Adalet Meslek Yüksek Okuluna nakletti. Burada okumaya çalışıyorum. Bu okulda herşey maddiyata dayanıyor. ASKERİ OKULDA. Her masrafimi devlet karsiliyordu. Birde harclik veriyordu. Bunun icin magdurum maddi gucum yok. Tarafima maddi destek vermenizi arz ederim. 0545 627 00 95