Hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

İlim Yayma Vakfı Lisans Bursu

İlim Yayma Vakfı Lisans Bursu

İlim Yayma Vakfı yeni eğitim dönemi burs başvuruları başladı. İlim Yayma Vakfı yeni akademik yıl için belirlenen burs ücretleri aşağıda belirtilmiştir.

BURSLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

1. İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi,  Eğitim döneminde de yeni bursiyerlerini yurtlarında kalan öğrenciler arasından seçecektir.

2. Geçen sene burs alan ve öğrenimi devam eden öğrencilerimiz;

a- Not Durum Belgesi (Transkript)

b- Öğrenci Belgesi’nin asıllarını 20 Ekim tarihine kadar İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi’ne şahsen veya posta ile ulaştırmak zorundadırlar. Vaktinde tarafımıza ulaşmayan belgeler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

3. Zikredilen belgelerin asılları gönderilmelidir. Fotokopi olan veya faksla gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

4. Ayrıca bu belgelerle birlikte bursiyerlerimizin cep telefon numaralarını ve mail adreslerini de Genel Merkezimize bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan duyuruların ulaşmaması durumunda sorumluluk kabul edilmeyecektir.

5. Bursiyerlerimizin burs devam durumları, Genel Merkezde oluşturulan komisyonun incelemesi sonucunda Kasım ayı içerisinde açıklanacaktır.

Tüm bursiyerlerimize duyurulur…

Lisans Yurdu öğrencileri için burs;

Üniversiteye giriş yerleşme puanıyla ilgili programın puan türüne göre Türkiye genelinde ilk 5000 sıralama içinde yer alanlara aylık 750 TL Burs.

Üniversite giriş yerleşme puanıyla ilgili programın puan türüne göre ilk 5001 ile 10000 içinde yer alanlara aylık 500 TL Burs.

Üniversiteye giriş yerleşme puanıyla ilgili programın puan türüne göre Türkiye genelinde ilk 10001 ile 15000 içinde yer alanlara aylık 250 TL Burs verilecektir.

Burs Başvuru Koşulları Nelerdir?

  • İlim Yayma Vakfı bursları karşılıksız olup, burslardan İlim Yayma Vakfı’na bağlı olan Vefa’da ki İbnü’l Emin Mahmut Kemal İnal Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdun’a başvuruda öğrencilere verilecektir.
  • Burs Başvuruları lisans yurdunun vefailimyayma.org adresine yapılacaktır. Ayrıca burs başvurusuyla ilgili genel açıklama www.bursverenkurumlar.com/burs adresinde ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.
  • Başvuru yapan öğrenciler mülakata davet edilecektir.
  • Mülakat sonuçları açıklandıktan sonra yurda girmeye hak kazanan öğrencilerden yukarıda belirtilen şartların yerine getirenlere yurtta barınmak kaydıyla eğitim süresi boyunca burs verilecektir.
  • İbnü’l Emin Mahmut Kemal İnal Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu için belirlenen aylık ücret 666 TL olup yurdumuzda sadece lisans öğrencileri barınabilmektedir.

 

ÖNEMLİ UYARI: Soru ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca yeni burs başvurularından anında haberdar olmak için Sosyal Medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.