Hoşgeldiniz, 10 Haziran 2023

Hacettepe Üniversitesi Sancar Bursu

Hacettepe Üniversitesi Sancar Bursu

Değerli akademisyenlerimiz,
Üniversitemiz Senatosu tarafından 20.08.2016 tarihinde kabul edilen “Hacettepe Üniversitesi Ödül Yönergesi” gereğince oluşturulan Onur Nişanı Fonu kapsamında verilen Sancar Bursu ile 2017-2018 döneminde Sağlık Bilimleri alanından, 2018-2019 döneminde ise Mühendislik alanından iki araştırmacımız yurt dışında bir yıl süreyle bilimsel araştırmalarını sürdürmek üzere desteklenmiştir. 2019-2020 dönemi için Sağlık Bilimleri alanından bir araştırmacımızın 1 yıl süre ile yurt dışında bir merkezde araştırma yapmak üzere desteklenmesi uygun görülmüştür. Üniversitemiz tarafından sağlanacak destek miktarı ayda 1000 ABD Doları ve ulaşım giderleri olarak belirlenmiştir.
Söz konusu fon çerçevesinde desteklenecek olan araştırmacının belirlenebilmesi için aşağıdaki koşullara uygun olarak hazırlanmış başvuru dosyasının 1 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğü’ne teslimini rica ederim.
Saygılarımla,
Prof. Dr. Burçin ŞENER
Rektör Yrd.
Başvuru Koşulları:

 1. T.C vatandaşı olmak
 2. 35 yaşını geçmemiş olmak
 3. Hacettepe Üniversitesi’nde kalıcı kadroya sahip olmak
 4. Sağlık Bilimleri alanında yaptığı doktorasını son 3 yıl içinde tamamlamış olmak
 5. QS, THE, Academic Ranking of World Universities (Shanghai) tarafından yapılan dünya üniversite veya alan sıralamalarında ilk 200 içinde bulunan bir üniversiteden 1 yıl süreyle araştırma yapmak üzere kabul edilmiş olmak
 6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak
  Başvuru Dosyası içeriği:
 7. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 8. Özgeçmiş ve yayın listesi
 9. Doktora diploması
 10. Araştırma önerisi (BAP Koordinasyon Birimi proje formatında hazırlanmış olmalıdır)
 11. Davet mektubu (davetin geçerli olduğu tarih aralığı, araştırma konusu, ilgili merkezdeki ortak araştırmacı bilgilerini içerecek şekilde davet eden kuruluşun antetli kağıdına yazılmış ve kuruluş yetkilisi tarafından imzalanmış olmalıdır)

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.