Hoşgeldiniz, 08 Şubat 2023

ÇYDD Bursu

ÇYDD Bursu

ÇYDD BURSU

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği burs (ÇYDD Bursu) başvuruları başladı. Şartları karşılayan ihtiyaç sahibi öğrencilere 200 TL olarak verilecek burslar için ayrıntılı bilgi www.bursverenkurumlar.com/cyyd-bursu adresinde belirtilmiştir. Daha fazla “Burs” için tıklayın

ÇYDD BURSU HAKKINDA GENEL BİLGİ

ÇYDD bursu için başvuru yapacak öğrencilerin, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, maddi sıkıntı sebebiyle eğitimi aksamaya uğrayan, başarılı üniversite öğrencilerine verilecektir. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bu kapsamda “Bir Işıkta Siz Yakın” projesine desteklemek amacıyla burs ilanını sosyal mecralarda paylaşarak destek olmanız, ve daha çok öğrenciye burs imkanı için farkındalık kazandırmanızı beklemektedir.

ÇYDD BURSU İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği burs başvuruları için belirlenen tarih, 8 Eylül – 18 Eylül tarihleri arasındadır. Öğrencilere verilecek olan burs miktarı 10 ay boyunca olmak üzere aylık 200 TL’dir.

ÇYDD BURSU BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 2. ÇYDD Şubesi olan illerde eğitim görüyor olmak. (ÇYDD Şubeleri için tıklayın)
 3. Ailesinin maddi imkanı öğrenciyi okutmaya yetersiz olmak.
 4. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK Bursu) dışında başka her hangi bir kurum, kuruluş veya vakıftan öğrenci bursu almıyor olmak.
 5. Ara sınıf öğrencilerinin, genel akademik ortalaması 4 üzerinden en az 2 olması gerekmektedir.
 6. Alttan ders kalmadan bir üst sınıfa geçmiş olması gerekmektedir.

İnternet üzerinden yapılacak olan burs başvuruları, “ön başvuru” olarak değerlendirilecektir. Eğitim verilen kurumun bağlı bulunduğu ÇYDD şubesi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda öğrenciye bilgi verilecektir.

ÇYDD BURSU İÇİN KİMLER BAŞVURUDA BULUNAMAZ?

 1. Aynı aile içerisinden iki kardeşe ÇYDD Bursu verilmemektedir.
 2. Üniversitelerin son sınıfında okuyan öğrencilere burs
 3. Özel veya Vakıf üniversitesi ve Açık öğretim – Uzaktan Öğretim öğrencileri başvuruda bulunamazlar.

ÇYDD BURS BAŞVURUSU ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 • Başvuru esnasında bilgisayarınızdan vesikalık fotoğrafınızı seçmeniz istenecektir lütfen vesikalık fotoğrafınızı bilgisayarınızda önceden hazır ediniz.
 • Burs başvurusunda beyan ettiğiniz bilgilerin doğruluğu, sonradan derneğimize teslim edeceğiniz belgelerle kontrol edilecektir. Beyan ettiğiniz bilgilerin doğru olmadığı tespit edildiği durumda, başvurunuz iptal edilir.
 • Online başvurular ön başvuru niteliğindedir okulunuzun bağlı bulunduğu şubemiz tarafından değerlendirme yapıldıktan sonra sizlere bilgi verilecektir.

ÇYDD BURS BAŞVURUSU

ÖNEMLİ UYARI: Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği bursu gibi benzeri burs başvurularından anında haberdar olmak için bizi takip edin.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Burs İçin Kaydol !

E-POSTA ADRESİNİ GİR BURSLAR POSTA KUTUNA GELSİN

*************

Etiketler:

Sayfa Sonu Reklam Alanı
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.