ÇEKVA Çorum Eğitim Kültür Vakfı Bursu

Eylül, Vakıf 17 Eylül
1.041 views

Burs başvuruları 17-22 Eylül tarihleri arasında online olark internet sitemizden gerçekleştirilecektir. Vakfımızın öğrencilere sağladığı maddi destek vicdani yükümlülük kapsamında geri ödemelidir. Öğrenci mezun oldup,  çalışma hayatına başladıktan iki yıl sonra imkanları elverdiği takdirde; aldığı ay adedi kadar bursu vakfımıza geri ödemekle sorumludur. Burslarımız 1 yıllık olup, dönem içerisinde 8 ay olarak ödenmektedir. Burs miktarı aylık 250 TL. dir. (Her yıl verilen burs adedi ve miktarı değişiklik gösterebilmektedir) Dönem içinde başka bir kurumdan da burs kazanan öğrencilerin bu durumu bildirmeleri gerekmektedir. Başka kişi yada kurumdan burs aldığı tespit edilen öğrencilerin bursu kesilebilir veya geri alınabilir.

Başvuru Şartları

Bursiyerler, vakıftan alınan burs ayı kadar bursu, mezuniyetinden en fazla 2 yıl içinde başlamak üzere, vicdani yükümlülük kapsamında; vakfa geri ödemekle sorumludurlar.

-Çorum nüfusuna kayıtlı (farklı ilden olup, üniversite öncesi öğrenimini Çorum ve ilçelerinde tamamlamış olanlar, halen ailesi Çorum ve ilçelerinde ikamet edenler dahil ),

4 yıllık devlet üniversitelerinde okumaya hak kazanmış, (Özel Üniversitelerin 4 yıllık bölümlerinde sadece %100 burslu okuyan öğrenciler dahil)

-Başka bir kurumdan burs almayan (Başbakanlık ve KYK bursu hariç)

-Maddi desteğe ihtiyaç duyan ve

-Başarılı: *Alttan hiç dersi olmayan öğrenciler (ortalama aranmayacaktır) ile;

*Alttan en fazla 1 dersten sorumluluğu olan ancak; not ortalaması 2.50 nin üzerinde olan (4’lük sistemde)

öğrencilerin başvuruları kabul edilecektir.

Burs Başvurusunda İstenilen Belgeler:

-Nufus cüzdan fotokopisi,

-Transkript, (Yeni kayıtlarda aranmayacaktır.Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrenciler için: hazırlık sınıfını başarı ile geçti belgesi)

– Öğrenci belgesi veya üniversite kayıt belgesi

– Ailede çalışanlara ait güncel gelir bildirimlerini gösteren belge (çalışanların bağlı bulundukları kurumlardan alacakları maaş bordrosu , emekliler için sgk emeklilik hizmetlerinden alınacak emekli maaşını gösterir belge, serbest yada mevsimlik çalışanların vergiye tabi matrahı gösteren belge yada ortalama aylık gelirini gösteren onaylı belge)

Not: Bankalardan alınmış maaş dekontları maaş bildirim belgesi yerine geçmez.

– Ayrıca ailede çalışmayanların da çalışmadığını belgelemesi gerekir. İşsizler için e devlet ve/veya sgk dan alınan sigortalı hizmet dökümü.

– Özel Üniversitede tam burslu okuyanların % 100 burslu okuduğunu gösterir belge.

– Birinci dereceden şehit yakını olan var ise belgesi.

-Çorumlu olmayan fakat; lisans öncesi öğrenimini Çorum’da tamamlayanlar için Çorum’da okuduğunu gösterir okul diploması örneği

Not: Çekva bursları 1 yıllıktır. Bu nedenle eski bursiyerlerin de her yıl tekrar başvuru yapması ve istenilen belgeleri tekrar beyan etmesi gerekmektedir.Eksik belge iletenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Başvuruların değerlendirilmesi:

İnternet üzerinden yapılacak başvuru yalnızca ön başvuru olup; ön başvuruların burs komisyonunca incelenmesini müteakip, ön elemeyi geçen öğrencilere mesaj ve/veya e-mail gönderilerek mülakata davet edileceklerdir. İstanbul, Ankara ve Çorum’da yüz yüze mülakat, bu illerin dışında oturan adaylar ile  telefonla mülakat yapılacaktır. Kendilerinden mesaj ve/veya mail yolu ile evrak istenerek; mülakata katılmayan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Burs sonuçları genellikle Aralık ayında açıklanmaktadır. Olumlu yada olmsuz değerlendirme sonuçları sms ve mail yolu ile bildirilecektir.

Burs Devam Koşulları

Çekva bursları yıllık olup, bursluluk sürecinin devam edebilmesi için; öğrencilerin her yıl tekrar başvurmaları ve istenilen başvuru belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir.

Yanlış beyanda bulunan veya başka kurumdan burs aldığı (Başbakanlık ve KYK hariç) tespit edilen öğrencilerin bursları kesilebilir veya geri alınabilir.

Bursiyerlerimizin kişisel gelişimine katkı sağlama maksadı ile İstanbul Kadıköy’deki Vakıf merkezimizde düzenlenen aylık öğrenci toplantılarına ve eğitimlere katılmaları önemlidir. Dönem içinde yönetimin belirlediği sayıda toplantılara katılmayan öğrencilerin bursları 1 aylık kesilebilir.

BURS BAŞVURUSU

ÖNEMLİ UYARI: Soru ve önerilerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca yeni burs başvurularından anında haberdar olmak için Sosyal Medya üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

facebook burs

twitter burs

instagram burs

youtube burs

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

İlginizi Çekebilir
Atatürkçü Düşünce Derneği Bursu

Atatürkçü Düşünce Derneği Bursu

30 Ağustos
27.243 views
350 TL Enginkan Vakfı Burs Başvurusu

350 TL Enginkan Vakfı Burs Başvurusu

29 Ağustos
16.018 views
Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

Sabancı Vakfı Burs Başvurusu

28 Ağustos
17.144 views
Yücel Vakfı Yarım Elma Bursları

Yücel Vakfı Yarım Elma Bursları

27 Ağustos
6.337 views
TEMA Vakfı Bursu

TEMA Vakfı Bursu

26 Ağustos
17.647 views
Hulusi Efendi Vakfı Bursu

Hulusi Efendi Vakfı Bursu

25 Ağustos
10.705 views
SÜTAŞ BURSU

SÜTAŞ BURSU

24 Ağustos
21.145 views
Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

23 Ağustos
10.666 views
Bunlar da var!
Tükiye Girişimcilik Vakfı Bursu

Tükiye Girişimcilik Vakfı Bursu

4 Haziran
2.364 views
Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Başvurusu

23 Ağustos
10.666 views
Erdoğan

Erdoğan

19 Eylül
256 views
SÜTAŞ BURSU

SÜTAŞ BURSU

24 Ağustos
21.145 views
Tareksav Bursu

Tareksav Bursu

10 Ağustos
1.979 views
Alarko Holding Üniversite Bursları

Alarko Holding Üniversite Bursları

22 Kasım
7.634 views
Window